eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

10lut/11Wyłączony

Nie będzie Oyo 3G?

Niedawno Thalia ogłaszała, że od 10 lutego tego roku dostępna będzie nowa wersja Oyo - z 3G. Miała ona kosztować 189€, co było kontynuacją próby wyrównania ceny Kindle (Oyo z WiFi kosztuje 139€ w sklepie Thalii). Dostęp do sklepu Thalii miał być darmowy, natomiast przewidywano, że przeglądanie Sieci będzie płatne. Zastanawiano się, jak Thalia rozwiąże problem umów z operatorami sieci komórkowych. Niepotrzebnie - na razie Oyo 3G nie będzie.

Problemy techniczne
Problemy z oprogramowaniem są ostatnio zmorą Thalii - aktualizacje do Oyo wprowadzały tylko coraz większe usterki i trzeba było się z nich wycofywać. Jak głosi komunikat, również premierę Oyo 3G odwołano z powodu "nieoczekiwanych problemów technicznych". Nie wiadomo również, czy Oyo 3G kiedykolwiek pojawi się na rynku - na razie nie ustalono nowej daty.

Koniec współpracy z Medionem?
Jesteśmy ciekawi, czy porażka z Oyo 3G spowoduje, że Thalia w przyszłości zrezygnuje ze współpracy z Medionem, zwłaszcza, że samo Oyo okazało się być rozczarowaniem. Thalia potrzebuje silnego partnera w kwestii sprzętowej, jeśli nie chce oddać rynku eBooków Amazonowi, który przygotowuje się do otwarcia niemieckiego Kindle Store lub też przejścia na sprzedaż niezabezpieczonych eBooków w formacie MOBI, co pozwoliłoby wykorzystać rosnącą ilość użytkowników Kindle.

SiPix vs E-Ink Vizplex/Pearl
Problemy z Oyo 3G to również ważny element w wojnie technologii. W chwili obecnej wydaje się, że AUO może spokojnie odpuścić sobie ten segment rynku - nie są w stanie zaoferować swoich wyświetlaczy w tak atrakcyjnej cenie, by jakoś wynagrodzić konsumentom znacznie gorszy kontrast w stosunku do Vizplexa czy Pearla. Świadczą o tym sukcesy, jakie święcą na rynku producenci, którzy zdecydowali się na ofertę E-Ink Holdings: Amazon, Hanvon czy Onyx.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.