eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

10lut/10Wyłączony

MAG i jego spojrzenie na eKsiążki

Tak jak obiecaliśmy, zaczynamy nasz mini-cykl przedstawiający opinie różnych wydawnictw na temat eKsiążek. Na pierwszy ogień idzie wydawnictwo MAG, wydawca fantastyki. Wielu z Was bardzo chciało mieć możliwość poczytania ich książek w formie elektronicznej - czy zatem będzie to możliwe?

Na nasze pytania odpowiadała pani Katarzyna Rodek, odpowiedzialna w wydawnictwie za promocję i marketing. Pisownia oryginalna.

eKsiążki.org: Czy można się spodziewać, iż w najbliższym czasie zaczną Państwo wydawać książki również w formie elektronicznej? Jeśli nie, dlaczego, jeśli tak - kiedy?

Katarzyna Rodek: Nie. Z przyczyn ekonomicznych.

eKsiążki.org: Dlaczego nie zdecydowali się Państwo na wydawanie książek w formie elektronicznej? Czy nie uważają Państwo, iż tracą możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy?

KR: Zbyt mały rynek na dzień dzisiejszy. Dopóki w ebookach nie będzie się sprzedawac 1000 egz minimum danego tytułu to projekt nie ma dla nas sensu. Poza tym jesteśmy przeciwnikiem tańszych cen ebookow w stosunku do wydań tradycyjnych.

eKsiążki.org: Czy nie uważają Państwo, patrząc na popularność eBooków w USA, że wydawanie książek w formie elektronicznej jest nieuniknione?

KR: Być może ale jako dodatkowy nośnik A nie zastępczy.

eKsiążki.org: Czy słyszeli Państwo o projekcie eClicto? Czy uważają Państwo, iż start tej platformy znacząco zmienia sytuację rynku książek elektronicznych w naszym kraju?

KR: Słyszeliśmy. Nie uwazamy. Nic na to nie wskazuje.

eKsiążki.org: Czy przedstawiciele Kolportera / platformy eClicto kontaktowali się z Państwem w sprawie sprzedaży elektronicznych wersji Państwa książek?

KR: tak

eKsiążki.org: Co sądzą Państwo o problemie nielegalnych kopii książek w formie elektronicznej?

KR: Bolejemy nad tym. Jest to nielegalne. Znacząco nie wpłynie to na dostępność nielegalnych kopii tylku ułatwi ich pojawianie się w sieci, np. przyspieszy premiery nielegalnych tytułów.

To podsumowuje naszą rozmowę. Jak widać, nie mamy co liczyć na możliwość zakupu elektronicznych wersji książek wydawanych przez MAGa w najbliższym czasie. Co sądzicie o takiej polityce tego wydawcy? Zapraszamy do dyskusji na forum.

Komentarze (0) Trackbacki (3)

Zostaw komentarz


Couldn't connect to server: Connection timed out (110)