eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

13sie/10Wyłączony

Kolorowy E-Ink jednak w tym roku?

Scott Liu, prezes E-Ink Holdings, prezentuje kolorowy wyświetlacz EPD Po rozczarowaniu w związku z opóźnieniem we wprowadzeniu technologii Mirasol na rynek, mamy dla Was dobrą wiadomość. W połowie czerwca pisaliśmy o tym, że E-Ink Holdings przygotowuje się do wprowadzenia kolorowego wyświetlacza na rynek jeszcze w tym roku. Wygląda na to, że te obietnice te zostaną spełnione - choć, jak pisaliśmy wcześniej, nie przez Amazona czy Barnes & Noble.

Prezes E-Ink Holdings, Scott Liu, poinformował o wypuszczeniu dwóch nowych modeli wyświetlaczy dotykowych - jeden obsługiwany palcami (jak np. Apple iPad), drugi gotowy do współpracy z piórkami, który świetnie mógłby się sprawdzić do robienia notatek i wszelakich zakreśleń.

Powstał również wyświetlacz z kolorem. Jego działanie polega na połączeniu najnowszej technologii E-Inka, Pearla, z filtrem kolorów. Ma on oferować poprawiony czas reakcji oraz jeszcze lepszy współczynnik odbicia.

Ostatnio był problem z tym, że żaden z dwójki obecnie największych chyba graczy nie był zainteresowany kolorowym wyświetlaczem. Jeff Bezos z Amazonu powiedział, że ta technologia jeszcze nie jest gotowa, by stać się hitem. Inaczej uważają najwyraźniej szefowie Hanvona - bowiem to oni zapowiadają nowy model czytnika z kolorowym wyświetlaczem na czwarty kwartał tego roku.

Pod koniec zeszłego miesiąca Epson zaprezentował nowy kontroler - S1D13524 - który pozwala na zarządzanie monochromatycznym wyświetlaczem EPD o rozdzielczości do 3200 x 2560 pikseli (50 Hz) oraz kolorowym wyświetlaczem EPD o rozdzielczości do 2560 x 2048 pikseli (85 Hz). Najprawdopodobniej to tego kontrolera będą używać nowe eCzytniki Hanvona.

Popyt na wyświetlacze EPD wzrasta, a Liu uważa, że kolorowe wyświetlacze będą stanowić około 10% całego rynku eCzytników w 2011 roku. Czy tak będzie - przekonamy się już niedługo. Na razie pozostaje nam czekać na nowe urządzenia, które, mamy nadzieję, pojawią się bez opóźnień.

Zapraszamy do komentowania naszego artykułu na forum.

Zakres tematyczny: E-Ink Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.