eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Hanvon rusza na podbój Tajwanu. Kolorowy eCzytnik pod koniec października?

Hanvon rusza na podbój Tajwanu Chińskiej firmie nie wystarcza już podbój USA, Europy, Chin czy Japonii, nie zadowalają się planami postawienia olbrzymich info-kiosków. Tym razem czas na wejście na rynek, który, wydawać by się mogło, powinien być pierwszym w kolejce - czyli Tajwan (tu siedzibę ma E-Ink Holdings). Hanvon planuje start z eCzytnikami na wyspie już w październiku.

Plany podboju tajwańskiego rynku
Krótko przed startem sprzedaży eCzytników, Hanvon uruchomi także eKsięgarnię. Jak podaje szef Hanvonu, Chen Shaoqiang, wszystkie urządzenia przeznaczone na tajwański rynek będą produkowane na wyspie.

Początkowo będą to tylko zwykłe modele czarno-białe, ale Chen zapowiedział, że dzięki współpracy z E-Ink Holdings firma zaprezentuje kolorowy eCzytnik już pod koniec października w Japonii.

O Hanvonie
Jak podaje chiński serwis Cri, Hanvon jest największym graczem na chińskim rynku, mającym 66% udziału w rynku w pierwszym kwartale 2010. Do tego Hanvon jest drugim największym na świecie producentem eCzytników.

W pierwszej połowie tego roku firma zanotowała zysk na poziomie 12.79 miliona $, co jest 321.53% wzrostem w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.