eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

14wrz/10Wyłączony

Virtualo powiększa ofertę w formacie ePUB

Virtualo powiększa ofertę w formacie ePUB Właśnie otrzymaliśmy informację prasową od Virtualo, która zapowiada powiększenie oferty w formacie ePUB już w połowie września. Choć zapowiadanych jest 800 tytułów, część z nich z pewnością będzie pozycjami już dostępnymi w księgarni, zmieni się jedynie format: z PDF na ePUB. Jak czytamy w informacji, pliki będą zabezpieczone systemem DRM od Adobe.

Poniżej prezentujemy nadesłaną informację:

Czołowe polskie wydawnictwa wprowadzają e-booki na e-czytniki
W połowie września Virtualo udostępni 800 tytułów w formacie ePUB 30 markowych wydawnictw

Świat Książki, WAB, Zysk i Ska, Runa, Nasza Księgarnia, Znak oraz 25 innych wydawnictw wprowadza do swojej oferty e-booki w formacie ePUB, które są przeznaczone na e-czytniki. Pierwszym Wydawnictwem, które oficjalnie rusza ze sprzedażą e-booków w formacie ePUB jest Świat Książki. Zainteresowanie tematem e-booków jest bardzo duże, ePUBami interesują się również sami autorzy. Jednym z największych zwolenników e-booków jest między innymi Janusz L. Wiśniewski. Wkrótce dostępne będą również ePUBy z Wydawnictwa Czarna Owca, Harlequin oraz Prószyoski i Ska.

W postaci e-booków dostępnych będzie na początek 800 tytułów, stopniowo będą dochodzid kolejne w tym nowości i bestsellery” – deklaruje Małgorzata Błaszczyk z Virtualo, które odpowiada za proces digitalizacji treści książek z formy tradycyjnej do formatów cyfrowych. Wśród nowości już wkrótce pojawią się tytuły ze Świata Książki, WAB i Wydawnictwa Czarna Owca. E-booki pojawią się również w sieci dystrybucji Virtualo, co oznacza, że ePUBy z najbardziej znanych i lubianych polskich wydawnictw będą wkrótce dostępne na empik.com, na Amazonce i innych witrynach partnerskich Virtualo.

Format ePUB jest najlepszym formatem na e-czytniki. Tekst można elastycznie dostosowad do wielkości ekranu, można również swobodnie powiększad i pomniejszad czcionkę. Czytanie ePUBa na e-czytniku w technologii e-ink jest komfortowe, łatwe i nie męczy wzroku. E-booki w formacie ePUB od Virtualo można otworzyd na 95% e-czytników dostępnych na polskim rynku. Dodatkowo są one zabezpieczone systemem Adobe DRM, dzięki czemu prawa autorskie twórców są chronione.

E-czytelnictwo jest w Polsce coraz bardziej popularne, coraz więcej osób zaopatruje się w e-czytniki i kupuje e-booki. Wprowadzenie ciekawej oferty w formacie ePUB jest kolejnym krokiem do zbudowania silnego rynku e-booków w Polsce.

Jesteśmy ciekawi, czy wreszcie doczekamy się prawdziwego i masowego wejścia wydawnictw na rynek eBooków, czy też znowu będą to akcje polegające na udostępnieniu dwóch książek, po czym zignorowaniu innych, bo przecież jest się już obecnym na rynku publikacji elektronicznych, więc o co chodzi?

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.