eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Thalia prezentuje nowy eCzytnik – Oyo. SiPix w natarciu?

Nowy eCzytnik od Thalii - Oyo Po okresie, gdy E-Ink stanowił synonim ePapieru, obserwujemy powstawanie kolejnych modeli urządzeń, które wykorzystują wyświetlacze SiPixa. Luarna zaprezentowała swoje dwa eCzytniki z SiPixem - 6" booq Avant i 9" booq AvantXL. Teraz niemiecka Thalia, do spółki z Medionem, prezentuje 6" model eCzytnika - Oyo.

Wreszcie konkurencja dla Kindle 3?
Wiele nowych urządzeń jest rozczarowujących - nie są w stanie konkurować z opcjami i ceną najnowszego dziecka Amazonu - Kindle 3. Wydaje się, że Thalia i Medion uniknęli tej pułapki z Oyo. eCzytnik ma kosztować 139€ - czyli nieco mniej niż Kindle 3, jeśli przyjdzie nam zapłacić VAT. To bardzo dobra wiadomość.

Thalia Oyo - nareszcie konkurent Kindle 3

Co zaoferuje nam Oyo? 6" wyświetlacz SiPixa, o czym już wspominaliśmy, ekran dotykowy, a także WiFi. Do tego 2 GB pamięci wewnętrznej, slot kart microSD oraz wsparcie dla systemu DRM od Adobe. To wszystko sprawia, że nowy produkt Thalii ma realne szanse na walkę z Kindle 3, mimo, że brakuje opcji syntezatora mowy.

Co czeka Oyo?
Medion i Thalia mają szansę zdobyć całkiem niezłą pozycję na rynku. Ich produkt może konkurować cenowo z nowym Kindle, jest zatem interesującym urządzeniem dla użytkowników. Dobrze byłoby, gdyby udało się poprawić dotyk tak, by można było swobodnie pisać i robić notatki w trakcie czytania tekstu.

Oyo dostępne jest już w przedsprzedaży, a wysyłka ma się rozpocząć w październiku. Wtedy też, przy okazji targów książki we Frankfurcie, poznamy cenę Oyo z modułem 3G.

Na koniec prezentujemy krótki filmik z Oyo, który przygotował serwis lesen.net:

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Zakres tematyczny: Thalia Oyo Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (2)

Zostaw komentarz


Couldn't connect to server: Connection timed out (110)