eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Tańszy Kindle DX

Nowy Kindle DX od Amazona Amazon po raz kolejny obniża ceny swoich produktów. Tym razem dotyczy to ich większego eCzytnika - Kindle DX. Do tego kolejna ofiara wojny cenowej ma posiadać nowy, lepszy wyświetlacz E-Ink, oferujący wyższy kontrast. Do tego starsze Kindle DX dostępne są w opcji refurbished w jeszcze niższej cenie. Wszystko to nie wróży dobrze iRexowi, którego modele były droższe od produktów Amazona.

Nowy grafitowy Kindle DX ma teraz kosztować 379$ (przed obniżką kosztował 489$, zatem cała sprawa nie jest tylko marketingowym trickiem, gdzie obniżki są na poziomie 5-10$). Jesteśmy ciekawi, jak sprawdzi się w działaniu zapowiadany przez Amazona nowy ekran - czy rzeczywiście różnica w kontraście będzie zauważalna.

Jeśli zaś nie przeraża Was opcja refurbished - to Kindle DX można dostać nawet w cenie 349$.

Zastanawiamy się - czy te 350-380$ to już odpowiednia cena dla eCzytników z ekranami w okolicach 10" (będąca dwukrotnością ceny ich mniejszych, 6" braci)? Czy teraz ludzie zaczną się chętniej decydować na Kindle DX, czy też dalej większą popularnością będzie się cieszył mały Kindle? Zapraszamy do dyskusji na forum.

Komentarze (0) Trackbacki (2)

Zostaw komentarz