eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

23lip/10Wyłączony

Stieg Larsson drugim „milionerem”

Stieg Larsson dołączył do Jamesa Pattersona w kategorii sprzedanych eBooków. Jak donosi USAToday, sprzedano ponad milion kopii trylogii Millennium w formie cyfrowej. Pierwszy tom cyklu, Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, jest bestsellerem wszechczasów w sklepie Kindle, zajmuje również drugie miejsce w rankingu sprzedaży w sklepie Sony. W sumie sprzedano ponad pół miliona wersji elektronicznych tej książki, świetne wyniki ma również wersja papierowa oraz audio.

Ogółem trylogia Larssona we wszystkich wydaniach sprzedała się w liczbie ponad 30 milionów egzemplarzy na całym świecie, a w samych Stanach Zjednoczonych co tydzień sprzedaje się ponad 400 000 kopii.

Rzecznik prasowy Knopfa, wydawcy Larssona, Paul Bogaards powiedział, że ostatni tom cyklu, Zamek z piasku, który runął, osiągnął lepsze wyniki sprzedaży jako eBook niż książka w twardej oprawie. Bogaards dodał jednak, że nie sądzi, iż tańsze eWydanie w jakiś sposób odbiło się na poziomie sprzedaży hardcoverów.

Jesteśmy ciekawi, czy teraz informacje o tym, iż dany autor przekroczył magiczną liczbę miliona sprzedanych eBooków będą się pojawiać częściej. Jest nam tylko przykro, że Polska nie miała żadnego wpływu na sukces tak Pattersona, jak i Larssona - książki żadnego z tych pisarzy nie są dostępne w wersji elektronicznej w języku polskim. Szkoda, iż nasze rodzime wydawnictwa nie uważają, że warto byłoby umożliwić czytelnikom zakup tych pozycji.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Zakres tematyczny: Informacje Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.