eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

25lut/11Wyłączony

RiP Alex

Spring Design rezygnuje z Alexa Nie należy zapominać, że rynek eCzytników to nie tylko sukcesy, ale również i porażki. Tym razem właśnie to drugie spotkało produkt Spring Design - Alexa. Firma, która stworzyła czytnik podobny do nooka od Barnes & Noble, właśnie wygasza jego produkcję. Niestety, w świecie urządzeń kosztujących poniżej 200$, eCzytnik za 349$ nie był w stanie z nimi konkurować.

Z pozwu nic nie wyszło
Alexa będziemy przede wszystkim kojarzyć w związku z pozwem sądowym. Spring Design uznał bowiem, że nook jest plagiatem, który powstał po kontaktach firmy z Barnes & Noble w 2009 roku. Niestety, sprawy w sądzie nie udało się wygrać, a potężne wsparcie ze strony własnej księgarni pozwoliło nookowi wygrać batalię z Alexem. Ponieważ Spring Design nie był w stanie walczyć z B&N oraz Amazonem w wojnie cenowej, urządzeniem szybko przestali się interesować potencjalni nabywcy.

To koniec?
Nic nie zapowiada, że Spring Design zaprezentuje nam jakieś inne urządzenie. Wygląda więc na to, że musimy się pożegnać z kolejną firmą, która próbowała zaistnieć na rynku, ale której się to nie udało. Szkoda.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.