eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

22sie/10Wyłączony

Pocketbook zaprezentuje nowe modele w Berlinie

Pocketbook trzecią siłą w świecie eCzytników? Jak pisze na forum jeden z naszych użytkowników, czytelnik44, Pocketbook ma zamiar zaprezentować nowe modele swoich urządzeń na targach IFA 2010 w Berlinie. Targi odbędą się w dniach od 3. do 8. września, a nowe eCzytniki mają trafić do sklepów już w listopadzie.

Jak czytamy w informacji prasowej (w języku niemieckim), Pocketbook zaprezentuje 5 nowych urządzeń, z czego cztery wyposażone w ekrany E-Ink, a jeden - w kolorowy TFT LCD. Firma chwali się również współpracą z Foxconnem w zakresie produkcji swoich eCzytników.

Pocketbook Pro 602
Pocketbook Pro 602
Posiadający 6" wyświetlacz i baterię, która ma wystarczać na 14 000 zmian strony, Pro 602 będzie podstawowym modelem we flocie Pocketbooka. Całość dopełniają 2 GB pamięci wewnętrznej, a także moduł WiFi i Bluetooth, a także wejście na słuchawki stereo.
Pocketbook Pro 602

Pocketbook Pro 603
Pocketbook Pro 603
Rozszerzona wersja Pro 602, która została wzbogacona o moduł 3G, a także ekran dotykowy Wacoma (położony poniżej ekranu E-Ink, a więc nie pogarszający kontrastu, jak w modelach Sony).
Pocketbook Pro 603

Pocketbook Pro 902
Pocketbook Pro 902
Oferujący wyświetlacz o wielkości 9.7" (a więc tych samych rozmiarów, co Kindle DX od Amazona), Pro 902 będzie drugim, obok 602, podstawowym modelem w ofercie. Jego bateria powinna wystarczać na około 7 000 zmian strony. Podobnie jak 602, tu również znajdziemy moduł WiFi, Bluetooth, a także 2 GB pamięci wewnętrznej oraz wyjście słuchawkowe.
Pocketbook Pro 902

Pocketbook Pro 903
Pocketbook Pro 903
Wersja premium modelu Pro 902, podobnie jak w przypadku Pro 603, będzie oferowała dodatkowo moduł 3G oraz ekran dotykowy Wacoma.
Pocketbook Pro 903

Pocketbook IQ
Pocketbook IQ
7" rodzynek w rodzinie E-Inków, IQ będzie oferował kolorowy ekran dotykowy, moduł WiFi oraz Bluetooth. Całością będzie sterował system Android 2.0. Esteci będą mogli wybrać jeden z trzech kolorów obudowy.
Pocketbook IQ

Dodatkowo, każdy z modeli ma posiadać akcelerometr, który będzie odpowiedzialny za odpowiednie ustawienie tekstu w widoku portretowym lub pejzażowym w zależności od tego, jak będzie trzymane urządzenie. Pocketbooki posiadać również będą słowniki w 20 językach, ułatwiające lekturę obcojęzycznych książek.

eCzytniki będą bezproblemowo otwierać pliki w 16 formatach, wspierając systemy DRM od Adobe w ePUBach oraz PDFach, a oprogramowanie będzie pozwalać na robienie zakładek w czytanych książkach.

Miłośników książki czytanej ucieszy opcja TTS, czytająca książki w 28 językach (z czego 4 będą preinstalowane na czytnikach). Urządzenia będą oczywiście odtwarzać także normalne audiobooki.

Pojawić ma się możliwość robienia notatek w tekście (zapewne w przypadku modeli z ekranem dotykowym) - zatem nowe Pocketbooki mogą być interesującym wyborem dla uczniów i studentów.

Wszystkie modele objęte będą dwuletnią gwarancją.

Pocketbook uruchomił także własną księgarnię - bookland.net. Oferta jest dostępna w wielu językach, będzie również systematycznie powiększana. Książki mają być dostępne w formie pozwalającej na ich odczyt również na innych eCzytnikach niż te produkcji Pocketbooka.

Wygląda na to, że Pocketbook ma ambicje być trzecią siłą (po Amazonie i B&N) na rynku eCzytników. Ogromnie cieszy, że doczekamy się konkurenta dla Kindle DX (i oby nie skończył jak produkty iRexa). Mamy nadzieję, że pomimo faktu, iż Pocketbook nie skupia się na własnej księgarni, co pozwalałoby im sprzedawać własne urządzenia jedynie z niewielkim zyskiem, nowe modele będą posiadały atrakcyjne ceny - zwłaszcza modele 9.7". Żałujemy jedynie, że prawdopodobnie nie dostaniemy wyświetlaczy z nowej serii Pearl od E-Ink Holdings, a starsze Vizplexy.

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.