eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

10lis/10Wyłączony

[AKTUALIZACJA] Pedofilia w Kindle Store

Amazon, cenzura i pedofilia Oto sytuacja, która nigdy nie miałaby miejsca w sklepie Apple: Amazon ma w swojej ofercie książkę o pedofilii. To The Pedophile's Guide to Love and Pleasure. Amazon, powiadomiony o fakcie, książki nie usuwa - nie chcą bowiem popierać cenzury.

O czym książka?
Na stronie opisu pozycji w Amazonie czytamy:

This is my attempt to make pedophile situations safer for those juveniles that find themselves involved in them, by establishing certian rules for these adults to follow. I hope to achieve this by appealing to the better nature of pedosexuals, with hope that their doing so will result in less hatred and perhaps liter sentences should they ever be caught.

Co na to Amazon?
Mogłoby się wydawać, że reakcja będzie prosta - usunięcie książki. Tymczasem Amazon wydał zupełnie odmienne oświadczenie:

Amazon believes it is censorship not to sell certain books simply because we or others believe their message is objectionable. Amazon does not support or promote hatred or criminal acts, however, we do support the right of every individual to make their own purchasing decisions.

Czy aby na pewno właściwe zachowanie?
Reakcje użytkowników są dość jednoznaczne - 13 ocen z pięcioma gwiazdkami, 4 z trzema i aż 561 z jedną. Czy naprawdę nie jest to wystarczająco jasny sygnał, iż książka przekracza pewne granice, a Amazon powinien wycofać pozycję z oferty (zwłaszcza po tym, jak usunął ze sklepu japońską grę, Rapelay, która dotyczyła gwałtu)?

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

AKTUALIZACJA: Pod naciskiem opinii publicznej Amazon usunął wątpliwą pozycję ze swojego sklepu.

Komentarze (0) Trackbacki (1)

Zostaw komentarz