eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Pamiętacie eczytniki z Copii? To zapomnijcie.

Nie dalej jak rok temu pisaliśmy Wam o serwisie The Copia, którego model biznesowy zakładał połączenie serwisu społecznościowego dla miłośników eksiążek wraz ze sprzedażą sprzętu do ich czytania. Projekt zapowiadał się naprawdę ciekawie, naszą wyobraźnię rozpaliły zwłaszcza nowe modele eczytników, których miało być na starcie aż sześć modeli, i powiązanie ich funkcjonalności z samym serwisem. Minęło dwanaście miesięcy, a z szumnych zapowiedzi pozostało niewiele, bo sam serwis. Jak donosi Wall Street Journal eczytniki zostały skasowane z biznesplanu twórców Copii, a cało to oprogramowanie dla fascynatów eczytelnictwa będzie tworzone dla użytkowników komputerów oraz smartphone'ów/tabletów. W chwili obecnej dostępne są desktopowe aplikacje dla Windows i Mac OS oraz aplikacja dla iPada, w najbliższych planach znajduje się aplikacja na Androida.

Co więc oferuje nam serwis Copia w tej chwili? Na początek przy rejestracji dostajemy  "15 tytułów z serii Harlequin  oraz 7 tytułów, które były inspiracją dla filmowców", w tym np. "Nowy wspaniały świat" A. Huxleya, "Droga do Indii" E.M. Forstera czy "Rzeźnia numer pięć" K. Vonneguta. Wszystko oczywiście po angielsku i w zabezpieczonym formacie EPUB. Pozostałe funkcje serwisu nie odbiegają niczym od innych społecznościowych projektów, są jedynie bardziej skupione na książkach i relacjach czytelników.

Jakie są efekty bytności serwisu The Copia w sieci przez ostatnie dwanaście miesięcy? Cóż, obecnie mają zaledwie 207 fanów na Fb, co jak na serwis społecznościowy, wydaje się liczbą małą. Korzystając z okazji przypominamy, że my również mamy swoją stronę na Facebooku, zachęcamy do lubiętowania ;)

P.S. Istnieje również polski odpowiednik Copii – serwis e-tekst.pl ale zdaje się, że na nim również panuje bezruch.

Zapraszamy do komentowania wpisu na naszym forum.

Zakres tematyczny: Copia Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.