eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

15cze/10Wyłączony

Kno – nowy tablet dla studentów

Kno - nowy tablet Producenci zaczynają dostrzegać, że coraz więcej i więcej pieniędzy można zarobić na uczniach i studentach. Z tego powodu w ostatnich miesiącach częściej możemy czytać o urządzeniach skierowanych właśnie do tych grup. Kluczowym w tym przypadku jest oczywiście możliwość korzystania z ePodręczników - tak, by zamienić ciężkie plecaki na jedno lekkie urządzenie, które pomieści wszystkie książki i zeszyty ćwiczeń.

Kno jest urządzeniem, które ma posiadać dwa kolorowe panele (wielkości 14.1''), ekran dotykowy i celować w łączenie ePodręczników oraz innych materiałów kursowych z możliwością robienia notatek oraz programami edukacyjnymi. Do tego mamy oczywiście dostęp do Sieci. Jak widać, producent stara się naśladować wygląd książki papierowej.

Firma podpisała już umowy z kilkoma wydawcami i na jesieni rozpoczną się beta-testy urządzenia na wybranych uniwersytetach w USA. Kno ma trafić do sprzedaży późną jesienią (cena jest na razie nieznana) i będzie początkowo dostępny jedynie w Ameryce.

Czy myślicie, że tablety takie jak iPad czy Kno mają przyszłość, zwłaszcza, gdy mówimy o ePodręcznikach, czy też będą tylko chwilową modą, a później zostaną wyparte przez urządzenia z ePapierem?

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Zakres tematyczny: Kno Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (1)

Zostaw komentarz