eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

26sty/11Wyłączony

KindlePL 0.0.2 – wersja dla oprogramowania 3.0.x

Część z Was uczestniczyła z nami w projekcie tłumaczenia oprogramowania Kindle na język polski. Jak wiedzą śledzący temat - pierwsza wersja zawierała nieco błędów (przede wszystkim brakowało tłumaczenia tekstów w języku rosyjskim), nie była także kompatybilna z najnowszym oprogramowaniem Kindle, które było domyślnie zainstalowane na urządzeniach wysyłanych w 2011 roku.

Obecnie mamy dobrą nowinę dla wszystkich zainteresowanych - przygotowaliśmy nowszą wersję, która jest już kompatybilna z nowym oprogramowaniem w wersji 3.0.3! Od teraz możecie używać Kindle z polskim menu!

Ostrzeżenie
Przed kontynuacją musimy Was ostrzec - o ile według naszych doświadczeń zainstalowanie naszego oprogramowania jest bezpieczne (da się go również usunąć) - nie możemy zagwarantować, że nic nie zostanie uszkodzone. Dlatego też zrzekamy się wszelkiej odpowiedzialności - to Wy decydujecie, czy chcecie zainstalować KindlePL czy nie.

Jailbreak
Przed instalacją właściwego oprogramowania, musimy na naszym Kindle zainstalować tzw. jailbreak. Dzięki niemu (poprzez eskalację uprawnień) zyskamy możliwość instalowania własnych aktualizacji, a nie tylko tych, które dostarczył nam Amazon.

Jailbreak jest dostępy do pobrania z naszego serwera. Najnowszą wersję można również znaleźć w temacie na MobileRead.

Po wypakowaniu archiwum wybieramy odpowiedni plik, kierując się nazwą pliku (k3g oznacza Kindle 3 z 3G [B006], k3w - Kindle 3 z WiFi [B008], zaś k3gb - międzynarodową wersję Kindle z 3G [B00A]). Odpowiedni plik .bin kopiujemy do katalogu głównego na naszym Kindle, po czym wybieramy aktualizację oprogramowania (Menu -> Settings -> Menu -> Update Your Kindle). Kindle powinien zainstalować nowe oprogramowanie, a następnie automatycznie się zrestartować.

Polska klawiatura
Niektórzy narzekali, że nie można wpisywać polskich znaków z klawiatury, co w niektórych przypadkach było niezwykle uciążliwe. Obecnie jest już taka możliwość. Co więcej - oprogramowanie to aktualizuje zegarek, zmieniając system czasu z 12 na 24-godzinny.

Odpowiednie pliki są dostępne do pobrania z naszego serwera (polski schemat klawiatury został przygotowany przez jednego z naszych użytkowników - krzyqa). Najnowsza wersja oprogramowania jest również dostępna na forum MobileRead.

Po wypakowaniu archiwum wybieramy odpowiedni plik, kierując się nazwą pliku (k3g oznacza Kindle 3 z 3G, k3w - Kindle 3 z WiFi, zaś k3gb - międzynarodową wersję Kindle z 3G). Odpowiedni plik .bin kopiujemy wraz z plikiem Polish.keyb do katalogu głównego na naszym Kindle, po czym wybieramy aktualizację oprogramowania (Menu -> Settings -> Menu -> Update Your Kindle). Kindle powinien zainstalować nowe oprogramowanie, a następnie automatycznie się zrestartować.

Od tej chwili możemy korzystać z polskich znaków, gdy na klawiaturze wybierzemy skrót ALT + SYM.

KindlePL
Na koniec zostawiamy to, co dla większości będzie najciekawsze - czyli polskie tłumaczenie. Pamiętajcie, że do jego instalacji jest wymagany jailbreak!

Odpowiednie pliki są dostępne do pobrania z naszego serwera.

Po wypakowaniu archiwum wybieramy odpowiedni plik, kierując się nazwą pliku (k3g oznacza Kindle 3 z 3G, k3w - Kindle 3 z WiFi, zaś k3gb - międzynarodową wersję Kindle z 3G). Odpowiedni plik .bin kopiujemy do katalogu głównego na naszym Kindle, po czym wybieramy aktualizację oprogramowania (Menu -> Settings -> Menu -> Update Your Kindle). Kindle powinien zainstalować nowe oprogramowanie, a następnie automatycznie się zrestartować.

Deinstalacja
Jeśli z jakichś powodów chcemy zrezygnować z zainstalowanych modyfikacji, należy przejść cały proces w odwrotnej kolejności (czyli najpierw usuwamy tłumaczenie, potem jailbreak), wybierając te same pliki .bin, wyszukując jedynie te, które w nazwie mają nie install, a uninstall. Następnie dokonujemy aktualizacji oprogramowania (tak, jak było to opisane wcześniej), co pozwoli na usunięcie modyfikacji z urządzenia.

Znalazłem błąd!
(Nie) cieszymy się! Prosimy jednak, żebyś zauważonym błędem podzielił się z nami na forum - podając maksymalnie dużo informacji, które pozwolą nam zlokalizować i wyeliminować winowajcę. Zapraszamy również do dzielenia się swoimi wrażeniami z korzystania ze zlokalizowanego Kindla.

Firmware 3.1
Tłumaczenie w wersji 0.0.2 nie jest kompatybilne z oprogramowaniem Kindle w wersji 3.1 i wyższych. Jeśli masz nowsze oprogramowanie - skorzystaj z nowszej wersji tłumaczenia.

Komentarze (0) Trackbacki (3)

Zostaw komentarz