eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

23kwi/11Wyłączony

KindlePL 0.1.0 – wersja dla oprogramowania 3.1

Dotychczas użytkownicy najnowszej aktualizacji oprogramowania Kindle - oznaczonej numerem 3.1 - nie mogli korzystać z polskiego tłumaczenia, które zostało przygotowane wcześniej. Teraz, dzięki ogromnej pomocy Davida Smida, który wyposażył nas w oprogramowanie do generowania aktualizacji, a także brakujące strony do przetłumaczenia, niemożliwe stało się możliwym! Chcielibyśmy również podziękować naszym testerom, bez których nie byłoby tego tłumaczenia.

Poprawione błędy
Przede wszystkim najnowsza aktualizacja przynosi poprawę wielu błędów, które zostały przez Was dostrzeżone, a także tłumaczenie brakujących tekstów, które zostały pominięte lub nie były dostępne w starszej wersji tłumaczenia. I choć mamy nadzieję, że teraz wszystko jest już poprawne, ciągle czekamy na Wasze raporty i uwagi.

Dodatkowo najnowsza wersja sama dodaje polską klawiaturę (dostępną pod skrótem ALT + SYM), a także zegarek w wersji 24-godzinnej.

Instalacja tłumaczenia
Przypominamy, że aktualizacja jest przeznaczona jedynie dla Kindle 3 z oprogramowaniem w wersji co najmniej 3.1. Jeśli posiadacie oprogramowanie w starszej wersji, możecie albo je zaktualizować, albo zainstalować tłumaczenie przeznaczone do wersji 3.0.x. Przed kontynuacją musimy Was ostrzec - o ile według naszych doświadczeń zainstalowanie naszego oprogramowania jest bezpieczne (da się go również usunąć) - nie możemy zagwarantować, że nic nie zostanie uszkodzone. Dlatego też zrzekamy się wszelkiej odpowiedzialności - to Wy decydujecie, czy chcecie zainstalować KindlePL czy nie.

Jailbreak
Przed instalacją właściwego oprogramowania, musimy na naszym Kindle zainstalować tzw. jailbreak. Dzięki niemu (poprzez eskalację uprawnień) zyskamy możliwość instalowania własnych aktualizacji, a nie tylko tych, które dostarczył nam Amazon.

Jailbreak jest dostępy do pobrania z naszego serwera. Najnowszą wersję można również znaleźć w temacie na MobileRead.

Po wypakowaniu archiwum wybieramy odpowiedni plik, kierując się nazwą pliku (k3g oznacza Kindle 3 z 3G [B006], k3w - Kindle 3 z WiFi [B008], zaś k3gb - międzynarodową wersję Kindle z 3G [B00A]). Odpowiedni plik .bin kopiujemy do katalogu głównego na naszym Kindle, po czym wybieramy aktualizację oprogramowania (Menu -> Settings -> Menu -> Update Your Kindle). Kindle powinien zainstalować nowe oprogramowanie, a następnie automatycznie się zrestartować.

KindlePL
Odpowiednie pliki są dostępne do pobrania z naszego serwera. Pamiętajcie, że bez wcześniejszej instalacji jailbreaka nie uda Wam się zainstalować tłumaczenia.

Po wypakowaniu archiwum wybieramy odpowiedni plik, kierując się nazwą pliku (k3g oznacza Kindle 3 z 3G, k3w - Kindle 3 z WiFi, zaś k3gb - międzynarodową wersję Kindle z 3G). Odpowiedni plik .bin kopiujemy do katalogu głównego na naszym Kindle, po czym wybieramy aktualizację oprogramowania (Menu -> Settings -> Menu -> Update Your Kindle). Kindle powinien zainstalować nowe oprogramowanie, a następnie automatycznie się zrestartować.

Deinstalacja
Jeśli z jakichś powodów chcemy zrezygnować z zainstalowanych modyfikacji, należy przejść cały proces w odwrotnej kolejności (czyli najpierw usuwamy tłumaczenie, potem jailbreak), wybierając te same pliki .bin, wyszukując jedynie te, które w nazwie mają nie install, a uninstall. Następnie dokonujemy aktualizacji oprogramowania (tak, jak było to opisane wcześniej), co pozwoli na usunięcie modyfikacji z urządzenia.

Komentarze i uwagi
Jeśli coś Wam się w nowym tłumaczeniu nie podoba albo macie jakieś sugestie - zapraszamy do dzielenia się nimi z nami na forum dyskusyjnym. Tam też prosimy zgłaszać zauważone błędy.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.