eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

8paź/10Wyłączony

Empik wybiera Oyo. Przedsprzedaż pod koniec października

eCzytnik od Thalii - Oyo - pod koniec października w Empiku Empik już jutro startuje z eBookami na własnej stronie empik.com. Tymczasem już pod koniec października ruszy przedsprzedaż nowego eCzytnika Empiku - już wiemy, że zdecydowano się na Oyo od niemieckiej Thalii. Do wybranych salonów nowe urządzenie ma trafić w połowie listopada. Czy to ten moment, na który czekaliśmy na polskim rynku?

Cena - na razie nieznana
Mimo, że rozważano inne opcje, Empik nie zdecydował się na tymczasowe wprowadzenie do oferty innego eCzytnika, a od razu Oyo. Cena nowego eCzytnika nie jest na razie znana, Empik zapowiada jedynie, że będzie ona konkurencyjna w stosunku do eCzytników dostępnych na polskim rynku. Uważamy, że to zbyt mało - cena nowego urządzenia musi być konkurencyjna w stosunku do Kindle 3 od Amazona. Rywalizacja z eCzytnikami za 700-900 zł nie wystarczy, by Empik zdobył serca swoich klientów, nawet jeśli Oyo ma bezproblemowo obsługiwać ePUBy z systemem DRM od Adobe.

Coraz więcej eBooków
Powoli, ale systematycznie powiększa się kolekcja eKsiążek, jakie mogą kupić klienci. Oficjalny debiut eBooków na empik.com jest zaplanowany na 9. października, czyli jutro. Oferta zapewne będzie identyczna z tą, którą prezentuje należące do Empiku Virtualo.

Bestseller wreszcie dostępny
Pod koniec lipca pisaliśmy o tym, że Stieg Larsson został drugim, po Jamesie Pattersonie, eBookowym "milionerem". Teraz nareszcie w formacie cyfrowym książki nieżyjącego już autora dostępne są także w Polsce - aczkolwiek wydawnictwo Czarna Owca zdecydowało się sprzedawać je w cenie niższej od wydania papierowego jedynie o 1-2 zł (porównanie cen w Virtualo (ePUB) i Merlin.pl (okładka miękka)). Czy w takiej sytuacji eLarsson odniesie u nas sukces?

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (1)

Zostaw komentarz


Couldn't connect to server: Connection timed out (110)