eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

20wrz/10Wyłączony

e-Media proponuje nowy sklep z eBookami; eKsiążki dostępne wypożyczenia

MediaTown - sklep z eBookami także do wypożyczenia e-Media, firma, która stoi za sklepem e-czytnik.pl, proponuje nam nowy sklep - MediaTown - w którym, obok eCzytników, znajdziemy również eBooki oraz ePrasę. Wszystko zabezpieczone jest systemem DRM od Adobe, pozwalającym nam na czytanie zakupionych pozycji na 6 + 1/rok urządzeniach. Do tego, przy niektórych pozycjach jest dostępna opcja wypożyczenia, która pozwala nam na "zakup" danego eBooka na okres 30 dni.

Oczywiście, za wypożyczenie zapłacimy mniej - przykładowo, zamiast 26 zł za zakup eBooka, na wypożyczenie wydamy kwotę 16 zł. Choć w chwili obecnej opcja ta dotyczy jedynie wybranych książek, w przyszłości ma być również rozszerzona na prasę.

Na razie pliki są dostępne jedynie w formacie PDF, ale zapowiedziano również wprowadzenie ePUBów, co z pewnością znacznie bardziej ucieszy posiadaczy eCzytników.

Minusem jest na pewno wielkość oferty - w chwili obecnej to około 600 pozycji - z czego w kategorii Literatura - 258 eBooków. Bawi ilość egzemplarzy podawana w przypadku eBooków - ale jest to ponoć wymogiem samego skryptu, który oczekuje podania stanu w magazynie.

Poniżej załączamy również nadesłaną informację prasową:

Zapraszamy do Miasta Mediów

MediaTown to należąca do firmy e-Media nowoczesna platforma internetowa zapewniająca wszechstronny i nieograniczony dostęp do świata mediów. Witryna MediaTown prezentuje aktualny profil aktywności firmy e-Media, która jako pierwsza w Polsce zajęła się promocją e-papieru, prowadząc wielokierunkową działalność na rynku wydawniczym oraz mediów elektronicznych.

MediaTown to jedyna w swoim rodzaju oficyna internetowa łącząca w sobie księgarnię, wypożyczalnię książek oraz wydawnictwo publikacji elektronicznych.

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu e-czytelnictwem, księgarnia oferuje bogaty wybór książek w wersji elektronicznej oraz e-prasy w różnych kategoriach tematycznych i przedstawia szeroką gamę e-czytników umożliwiających komfortowy odbiór e-booków. Obecnie w ofercie księgarni znajduje się ponad 600 tytułów publikacji elektronicznych oraz wszystkie oficjalnie dostępne w Europie e-czytniki. Książki elektroniczne można także wypożyczać na określony czas w cenie niższej niż przy zakupie.

W ofercie portalu znajduje się także prawie tysiąc audiobooków w licznych wariantach tematycznych ― beletrystyka, literatura dziecięca i młodzieżowa, literatura piękna, literatura edukacyjna i inne.

W przygotowaniu szeroka oferta książek i prasy w wersji tradycyjnej.

Łatwy i przejrzysty system wyszukiwania, wyodrębnione działy tematyczne oraz ergonomiczny układ witryny pozwalają na sprawne uzyskiwanie informacji o aktualnej ofercie księgarni, o zapowiedziach i nowościach wydawniczych oraz promocjach cenowych.

Zapraszamy do MediaTown miłośników książek, tych czytających od lat i tych, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z książką, tych lubiących czytać tradycyjnie i tych czytających nowocześnie, tych, którzy cenią zapach druku i tych, których fascynują nowinki techniczne, tych, którzy chcieliby posłuchać i tych, którzy chcieliby wypożyczyć. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. MediaTown spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Spotkajmy się w Mieście Mediów. Niech połączy nas pasja czytania.

Uważnym czytelnikom zwracamy uwagę, że w ofercie MediaTown nie ma na pewno eClicto - zatem oferta nie zawiera wszystkich oficjalnie dostępnych eCzytników, jednak jest z pewnością jedną z pełniejszych. Mamy nadzieję, że w przypadku eBooków doczekamy się kiedyś takiej samej sytuacji, bo z pewnością opcja wypożyczania eBooków w formie plików (a nie do czytania tylko online) byłaby ciekawą i tańszą alternatywą wobec zwykłych zakupów, co z kolei pozwoliłoby nam zapoznać się z jeszcze większą liczbą publikacji za te same pieniądze.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.