eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

24gru/09Wyłączony

DRM Amazona złamany

Amazon Kindle Izraelski hacker twierdzi, że złamał zabezpieczenia stosowane przez Amazona. Hack ma pozwalać na skopiowanie eKsiążek z Kindle'a (przechowywanych w formacie AZW) na dowolne inne urządzenie - już w formacie PDF. To efekt zgłoszenia hackera, znanego jako Labba, na konkurs umieszczony na izraelskim forum hackerskim hacking.org.

Amazon nie odpowiedział jeszcze na te informacje, ale można się spodziewać wydania przez firmę łaty do ich oprogramowania DRM.

Systemy DRM od dawna dzielą wszystkich zainteresowanych. Właściciele praw autorskich uważają DRM za niezwykle istotne narzędzie do ochrony ich praw, natomiast konsumenci zazwyczaj nienawidzą systemów DRM za ograniczanie tego, co mogą zrobić z zakupioną treścią. "DRM nie jest efektywnym sposobem blokowania kopiowania ani zwiększania sprzedaży. Nie ma na świecie klienta, który powiedziałby: 'Tym, czego potrzebuję, jest książka elektroniczna, która może mniej'" - powiedział BBC pisarz i edytor bloga Boing Boing, Cory Doctorow, podczas rozpoczęcia sprzedaży Kindle'a.

Zapraszamy do komentowania tego wpisu na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (1)

Zostaw komentarz