eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

26cze/10Wyłączony

Zamawiałeś Que? Dostaniesz zwrot pieniędzy

Plastic Logic, firma, która obiecywała nam Que, na razie nie będzie go wprowadzać na rynek. Choć oficjalnie mówi się o "opóźnieniu", zaczynamy tracić nadzieję, że kiedykolwiek zobaczymy Que w sklepach. Oprócz zwrotu pieniędzy osobom, które zamówiły już eCzytnik, Plastic Logic przestał również oferować zakup Que w przedsprzedaży.

"Wyjaśniamy, że ze względu na to, iż Twoje urządzenie nie zostanie wysłane 24. czerwca jak planowaliśmy, nasz system automatycznie anulował Twoje zamówienie" - czytamy w e-mailu, jaki Plastic Logic wysłał swoim klientom.

Przypominamy, że wersja z 4 GB pamięci oraz WiFi miała kosztować 650$, a większa, 8 GB, zawierająca również moduł 3G - 800$. Cena ta byłaby nie zaakceptowana przy obecnej sytuacji rynkowej, gdy Amazon wycenia swój większy eCzytnik, Kindle DX, na 490$, a Apple sprzedaje swojego iPada od 500$. Jak na razie firma z Cupertino sprzedała ponad 3 miliony swoich urządzeń. Dodatkowo Forrester Research przewiduje, że w tym roku sprzeda się aż 7 milionów eCzytników.

Nie dziwi więc porażka związana ze startem Que. Miesiąc przed zapowiadanym startem w kwietniu firma poinformowała, że przekłada start swojego urządzenia na "kiedyś w te wakacje". Wtedy w wiadomości Plastic Logic mówiła, że potrzebuje czasu by "dostroić funkcje i wzbogacić końcowy produkt". Teraz oferuje podobne tłumaczenie.

"Plastic Logic chce być pewnym, że produkt, który dostarczą, jest odpowiedni dla grupy ich odbiorców biznesowych na tym gwałtownie zmieniającym się rynku" - powiedział rzecznik prasowy Plastic Logic w e-mailu do Wired - "Poprawiają samo urządzenie, technologię oraz funkcjonalności i nie mogą się doczekać, by wprowadzić Que na rynek tak szybko, jak to możliwe".

Jeżeli Plastic Logic nie będzie w stanie znacząco obniżyć ceny Que i zaoferować więcej opcji niż iPad czy Kindle DX, urządzenie nie odniesie większego sukcesu na rynku - o ile oczywiście kiedykolwiek się na nim pojawi (co jednak wydaje się równie prawdopodobne jak pojawienie się Skiffa).

Zapraszamy do komentowania naszego artykułu na forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.