eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

29lis/10Wyłączony

Virtualo nawiązuje współpracę z Gandalfem!

Przedstawiamy notatkę prasową wysłaną do nas przez firmę Virtualo.pl, a tematem której jest nawiązanie współpracy z księgarnią Gandalf.

Informacja prasowa
Poniżej publikujemy nadesłaną wiadomość prasową:

Gandalf - kolejny silny gracz na rynku e-książek- będzie sprzedawał e-booki z Virtualo

29 listopada e-księgarnia Gandalf oficjalnie rozpoczęła sprzedaż e-booków w formacie ePUB na e-czytniki

Rynek e-książki w Polsce od kilku miesięcy przechodzi znaczące zmiany. Jeszcze rok temu nikt nie sądził, że e-booki z najbardziej znanych wydawnictw będzie można czytać na e-czytnikach, tabletach i urządzeniach mobilnych. „O dynamicznych zmianach na rynku ebooków świadczy szybki przyrost bazy e-tytułów oraz nawiązanie współpracy z 65 Wydawnictwami, które wprowadziły ebooki do swojej oferty” – ocenia Robert Rybski, Prezes Zarządu Virtualo. W listopadzie do sieci dystrybucji Virtualo dołącza kolejny silny gracz na rynku książki - znana i lubiana e-księgarnia Gandalf.

Gandalf jest jedną z księgarń darzonych przez Klientów największą sympatią i zaufaniem. Rok rocznie e-księgarnia zajmowała wysokie miejsca w rankingu sklepów internetowych sporządzanych przez Wprost i Money.pl. W tym roku przypadło jej zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii „Kultura i rozrywka”. Księgarnia może pochwalić się również obsługą ponad 130 000 transakcji i ponad pół milionem Użytkowników miesięcznie (wedle raportu „E commerce 2010”). Decyzja o wprowadzeniu ebooków do sprzedaży, była naturalną drogą poszerzania oferty czytelniczej prezentowanej klientom Gandalfa. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zakupienia w Gandalfie e-czytnika Onyx Boox 60S, jednego z najlepiej ocenianych urządzeń na rynku.
W Gandalfie można kupić e-booki w formacie ePUB na e-czytniki oraz w formacie PDF na komputery stacjonarne. W tym momencie baza tytułów polskojęzycznych w formatach ePUB i PDF, którą dostarcza Virtualo, jest największa w Polsce i wynosi ponad 6 200 tytułów. W pierwszym kwartale 2011 roku Virtualo planuje przekroczyć liczbę 10 000 tytułów w ofercie. Dobrą informacją jest również to, że w Gandalfie dostępne będą nowości wydawnicze w formacie ePUB takie jak m.in. „Good night, Dżerzi” Janusza Głowackiego i „Handlarze czasem” Tomasza Jachimka z wydawnictwa Świat Książki, „Zwyczajny facet” Małgorzaty Kalicińskiej z wydawnictwa Zysk i Ska, czy „Między tęsknotą lata a chłodem zimy” Leifa G. W. Perssona - nowość wydana przez Czarną Owcę.

E-booki z Virtualo dostępne w gandalf.com.pl można odczytywać na 95% e-czytników dostępnych w Polsce, czyli wszystkich które obsługują zabezpieczenie Adobe DRM. Wkrótce dostępne będą również specjalne aplikacje umożliwiające czytanie e-booków na urządzeniach firmy Apple – iPadzie i iPhonie oraz na urządzeniach opartych na platformie Android. Przy zachowaniu trendu rozwoju sieci dystrybucji i tempa przyrostu bazy tytułów, a także rozwijaniu oferty e-czytników, których ceny będą spadać, można spodziewać się, że w krótkim czasie e-czytelnictwo będzie równie popularne jak w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.