eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

26lut/11Wyłączony

Tydzień eKsiążki już niedługo!

Tydzień eKsiążki - 6 do 12 marca 2011 Już niedługo, bo w dniach od 6 do 12 marca będziemy obchodzić tegoroczny Tydzień eKsiążki - akcję zapoczątkowaną w roku 2004 przez kanadyjską pisarkę Ritę Toews. To świetna okazja, by promować eBooki, a także zachęcić znajomych do spróbowania książki elektronicznej - zwłaszcza, że tydzień to odpowiednia ilość czasu, by poznać wroga, a jednocześnie się nim nie znudzić. Pokażcie znajomym swoje czytniki i eKsiążki!

Zrób zdjęcie eCzytelnikowi
Wielokrotnie podczas Dnia Książki organizowane były akcje, w których należało zrobić zdjęcie osobie czytającej książkę. Tym razem chcemy Wam zaproponować coś podobnego - zróbcie zdjęcia eCzytelnikom - i to niezależnie od tego, czy czytają z ekranu monitora, komórki, tabletu czy eCzytnika. Następnie opublikujcie je w serwisie Flickr, używając taga eBookWeek. Niech świat zobaczy, że w Polsce też się e-Czyta!

Zabierz czytnik do pracy/szkoły
Niezależnie od tego, czy jeszcze się uczysz, czy już pracujesz - zabierz swój czytnik ze sobą. To wspaniała okazja, by pokazać go innym ludziom, którzy często nie wyobrażają sobie nawet, jak miły dla oka jest ePapier. Dzięki osobistej prezentacji jest szansa, że uda nam się przekonać kolejną osobę do pokochania cyfrowego czytania.

Wspieraj domenę publiczną
Przy okazji Tygodnia eKsiążki warto pamiętać o domenie publicznej - tak istotnej zwłaszcza w przypadku eBooków, które dzięki niej mogą być publikowane całkowicie za darmo. Polskie książki znajdziecie w takich miejscach jak Wolne Lektury, Project Gutenberg, PBI czy FBC.

Tydzień eKsiążki - 6 do 12 marca 2011

Dowiedz się więcej
Tydzień eKsiążki to również świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o samych eBookach. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną Read an E-Book Week, a także poczytania o historii książek elektronicznych na Wikipedii. Warto odwiedzić różne polskie serwisy traktujące o eCzytelnictwie, takie jak: Password Incorrect, Litera Lubi Cyfrę, Superczytelnia, Votum Separatum czy Świat Czytników.

Podziel się ze światem
Nie bądźcie obojętni - podzielcie się informacjami o Tygodniu eKsiążki z całym światem. Wykorzystajcie serwisy społecznościowe, blogi i mikroblogi, których używacie codziennie, i podrzućcie swoim znajomym linka do strony z informacjami o całej akcji. Pamiętajcie, że oficjalnym tagiem jest #ebookweek - dzięki temu innym łatwiej będzie odnaleźć Wasze wpisy.

Na koniec... Poczytaj!
Całą ideą akcji jest zachęcenie do czytania eBooków. Wiemy, że wielu z Was robi to od dawna - warto jednak w czasie Tygodnia eKsiążki wygospodarować trochę miejsca w codziennym planie, które poświęcimy jedynie na lekturę książek elektronicznych. Zatem - życzymy miłego czytania!

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Zrób zdjęcie eCzytelnikowi.

(Polskie grafiki akcji zostały przygotowane przez Piotra Kowalczyka)

Zakres tematyczny: eBookWeek Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (3)

Zostaw komentarz