eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

29paź/10Wyłączony

Rola eCzytnika w edukacji – zaproszenie na seminarium

Rola eCzytnika w edukacji - zaproszenie na seminarium podczas Salonu Nowych Mediów na 14. Targach Książki w Krakowie Zbliżają się 14. Targi Książki w Krakowie, więc dociera do nas coraz więcej informacji związanych ze spotkaniami, jakie będą organizowane w ramach Salonu Nowych Mediów. Tym razem zapraszamy Was na seminarium organizowane przez eLib.pl, dotyczące roli, jaką może i powinien odgrywać eCzytnik w edukacji młodzieży. Spotkanie będzie miało miejsce w czwartek, 4.11.2010, w godzinach od 10 do 11 w sali konferencyjnej nr 4.

Opis spotkania
Poniżej prezentujemy nadesłaną informację prasową, zawierającą opis tematyki seminarium:

E-czytnik w edukacji, czyli XXI wiek w szkole

Dzięki programowi "Lektury w kieszeni" uczeń już teraz może mieć przy sobie wszystkie potrzebne lektury w urządzeniu o rozmiarach zeszytu. Już niedługo również ciężkie podręczniki będzie można zamienić na pliki ukryte w czytniku. Ponadto rodzice nie muszą już tracić czasu na poszukiwania lektur w bibliotekach i księgarniach.

Czytniki e-booków stają się popularnym narzędziem pozwalającym na szybki i wygodny dostęp do wielu publikacji. - Mimo, że są idealnym pomocnikiem ucznia, nie było dotychczas wielu prób wykorzystania ich w edukacji - mówi Joanna Jachowicz, prezes firmy eLib.pl. - My chcemy to zmienić, dlatego we współpracy z MediaTown przygotowaliśmy program „Lektury na czytnik”. Dzięki dedykowanemu czytnikowi uczeń ma pełen dostęp do potrzebnych mu lektur. Czytnik pozwala na szybkie przeszukiwanie tekstu, dzięki czemu uczeń nie traci czasu na kartkowanie, jak w zwykłej książce, a odnaleziony fragment może zaznaczyć i zapamiętać - dodaje.

Elektroniczny papier to wygoda. Nie męczy oczu jak ekran komputera, a komfort czytania jest taki sam jak przy papierowej książce. Lektury wgrane na czytnik w formacie ePub, pozwalają dowolnie powiększać tekst, który automatycznie dopasuje się do szerokości ekranu. Oprócz kilkuset lektur szkolnych, podzielonych na etapy nauczania, uczniowie korzystają również z publikacji obcojęzycznych, dzięki którym szlifują język angielski, niemiecki, bądź francuski.

"Lektury w kieszeni" to program współrealizowany przez eLib.pl, platformę MediaTown oraz Fundację Nowoczesna Polska.

Jaką rolę powinny odgrywać eBooki?
Jesteśmy ciekawi Waszego zdania w tej sprawie. Wiemy, że część z Was uważa, że jeszcze ciągle za wcześnie na eCzytniki w szkołach, przede wszystkim ze względu na brak wygodnego sposobu notowania. Ale czy czytniki eBooków mogłyby zastąpić noszenie lektur? A może widzicie jeszcze jakieś inne ich zastosowanie?

Przypominamy również, że pełny program seminariów związanych z SNM na 14. Targach Książki w Krakowie można zobaczyć na stronie Targów.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (1)

Zostaw komentarz


Couldn't connect to server: Connection timed out (110)