eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Pocketbook prezentuje nowe urządzenie: Pocketbook Education – wreszcie eCzytnik dla uczniów?

Pocketbook Education - eCzytnik przeznaczony do naukiWszyscy czekaliśmy na doniesienia z targów IFA 2010 w Berlinie, tymczasem, jak donosi rosyjski The-Ebook.org, Pocketbook zaprezentował nowy eCzytnik do nauki - 9.7" Pocketbook Education - na moskiewskich targach. Urządzenie będzie również prezentowane na berlińskich targach, mamy więc nadzieję, że nie będzie przeznaczone wyłącznie na rynek rosyjski.

Urządzenie do nauki
Pocketbook Education nie jest tylko i wyłącznie narzędziem przeznaczonym do czytania eKsiążek w formacie PDF - choć to na pewno ułatwia duży, 9.7" ekran. Inżynierowie z Pocketbooka poszli o krok dalej - przygotowali software, który ma wspierać edukację na każdym etapie - będziemy mogli na nim mieć plan lekcji czy odrabiać zadania domowe.

Pocketbook Education - 9.7'' czytnik zaprezentowany na moskiewskich targach

Co siedzi w środku Edukacji?
Oczywiście, skoro eCzytnik jest adresowany do rynku edukacji, dostaliśmy do dyspozycji 6 podstawowych słowników: angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski i portugalski. Podczas czytania możemy tworzyć notatki, a także przeszukiwać tekst - co oznacza, że będziemy mieli do dyspozycji ekran dotykowy.

By wygodnie komunikować się ze światem, Pocketbook Education ma posiadać WiFi oraz moduł Bluetooth, które, w połączeniu ze specjalnymi systemowymi widgetami, pozwolą na szybką wymianę informacji online. Nie ma słowa o module 3G, więc prawdopodobnie nie dostaniemy go w nowym urządzeniu.

Nowy model - czy ma szansę na sukces?
Niewątpliwie, jest to niejako rewolucyjne urządzenie. Dostaliśmy wreszcie coś, co skierowane jest do uczniów, a jednocześnie ma ekran ePapierowy, a nie LCD. Urządzenie waży około 500 gramów - pozwoliłoby więc znacznie odciążyć plecaki uczniów. Wszystko zapewne, jak zwykle, zależeć będzie od ceny i dostępności - ale wierzymy, że Pocketbook Education może się cieszyć sporą popularnością.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.