eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

21cze/10Wyłączony

Nowa Biblioteka – wreszcie wypożyczalnia eBooków?

Wygląda na to, że Libranova ma ochotę stworzyć rewolucyjny, przynajmniej jak na nasze warunki, serwis, czyli NowaBiblioteka.pl. Jak piszą sami twórcy:

Nowa Biblioteka to projekt, którego zadaniem jest ułatwianie dostępu do książek dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje internet i elektroniczna forma treści. W przyszłości będzie też miejscem, w którym będziesz mógł wypożyczać e-booki.

Czy zatem będziemy mieć do czynienia z małą rewolucją na polskim rynku eKsiążek?

Na razie twórcy serwisu proszą o wypełnienie ankiety, która ma na celu poznanie opinii internautów na temat eBooków, jak i samego pomysłu wypożyczalni. Co ciekawe, w ankiecie, przy pytaniu o wypożyczalnię, prezentowane są naprawdę różne modele - od darmowego (gdzie, jak w normalnej bibliotece, trzeba czekać, aż ktoś "zwolni" książkę), poprzez opłatę za wypożyczenie konkretnego egzemplarza (już bez czekania), aż do opłaty miesięcznej (i czytania tyle, ile ma się ochotę). Dodatkową zachętą do wypełnienia ankiety jest fakt, że każdy, kto poda swój adres e-mail będzie brał udział w losowaniu nagrody - eCzytnika Cybook Opus.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety - w końcu to głos konsumentów jest najistotniejszy, zatem warto go głośno wyartykułować. Sami będziemy z ciekawością przyglądać się rozwojowi projektu - może będzie on impulsem do szybszego rozwoju naszego rodzimego rynku.

Ciekawi nas również Wasza opinia - zapłacilibyście za możliwość wypożyczania eKsiążek? A może zgodzilibyście się jedynie na elektroniczną wersję zwykłych bibliotek? Zapraszamy do dyskusji na forum.

Komentarze (0) Trackbacki (1)

Zostaw komentarz