eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

24lut/10Wyłączony

Miniaturowy eDGe za 450 zł?

Astri MyID Taką informację (spekulacyjną, rzecz jasna) podał na swoim blogu Nate. W jego ręce wpadł prototyp tego urządzenia, którego sprzedaż planowana jest na drugi kwartał tego roku. I tu najlepsza część: cena produkcji wynosi około 65 USD, a cena urządzenia w sklepie będzie około dwa razy wyższa. Jak łatwo obliczyć końcowa cena będzie wynosić około 400-500 zł, chyba, że nasze kochane państwo dowali cło i inne cudaczne podatki.

Jak już wspomnieliśmy w tytule, Astri MyID jest kieszonkową wersją Entourage eDGe, o którym pisaliśmy na jesień zeszłego roku. Posiada dwa ekrany: e-ink 5'' oraz dotykowy LCD 4.8''. Należy jednakże zaznaczyć, że rozmiar ekranów nie jest jeszcze przesądzony - model, który otrzymał Nate miał akurat taki rozmiar ale równie dobrze może być inny. Systemem, podobnie jak w eDGe, jest Android. Flash potrzebny do oglądania filmików na LCD jest wgrany i działa dobrze: 30 klatek na sekundę przy rozdzielczości 800x480.

Jeśli chodzi o czytanie, to eCzytnik wykorzystuje program FBReader, a producenci Astri nadal wahają sie jeszcze który system DRM wybrać do współpracy. Napiszemy więcej gdy będziemy znać pełną specyfikacją tego eCzytnika. Póki co nagranie prosto od Nate'a:

Skomentuj ten wpis na naszym forum.

AKTUALIZACJA: Okazuje się, że podana cena dotyczyła modelu podstawowego, pozbawionego ekranu ePapierowego (a bazującego jedynie na LCD).

Zakres tematyczny: Astri MyID, eDGE Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.