eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

10mar/10Wyłączony

MIDhybrid – hybryda z e-Inkiem

1Cross Tech. MIDhybrid Dzięki tragom CeBIT mamy okazję zapoznać się z nowymi urządzeniami. Podobnie jak wyszło to na targach CES w Las Vegas, ten rok zdecydowanie należy do eCzytników. To właśnie one robią największe wrażenie i przyciągają sporo zainteresowania. Tym razem powstała w roku 2003 firma 1Cross Tech. prezentuje nam hybrydę, łączącą e-Ink z LCD, o nazwie MIDhybrid.

Jak widać, idea posiadania urządzenia, które wyglądem imitowałoby papierową książkę (ze względu na dwie "strony") jest ciągle żywa wśród producentów sprzętu. MIDhybrid pozwala nam, co cieszy, na złożenie urządzenia, tak, że możemy widzieć jedynie ekran e-Inka (wtedy całość przypomina zwykły eCzytnik, jest jedynie grubsza). Po rozłożeniu, mamy 6'' ekran e-Ink po stronie lewej, zaś po prawej 3.2'' ekran TFT LCD (kolorowy) oraz 7'' panel dotykowy, pokrywający tak ekran LCD, jak i wirtualną klawiaturę, która została umieszczona niżej.

Całością zarządza system operacyjny AndroidOS w wersji 1.6. W urządzeniu, obsługiwanym przez procesor Marvella, znajdziemy kamerę, a także moduł 3G, umożliwiający bezprzewodowe połączenie z Internetem. Wejście USB umożliwia nam połączenie z PC, a wejście słuchawkowe daje nam możliwość słuchania muzyki lub audioksiążek. Wejście na karty microSD pozwala nam dość swobodnie powiększać dostępną dla użytkownika pamięć.

Warto zauważyć, że MIDhybrid spełnia również funkcję telefonu - można go np. połączyć ze słuchawką Bluetooth i w ten sposób rozmawiać ze znajomymi. Możemy również wykorzystać wbudowany w urządzenie mikrofon oraz głośnik. Dzięki wbudowanym w Androida funkcjom, możemy przeprowadzić nawet videorozmowę poprzez IP.

W przeciwieństwie do omawianego przez nas jakiś czas temu iPADa, MIDHybrid nie ma problemów z wielozadaniowością - nie trzeba się więc obawiać, że np. podczas videokonferencji nie będziemy w stanie używać innych funkcji urządzenia.

Cena? Pojawiła się informacja, że firma jest w stanie sprzedawać to urządzenie w cenie 399€ na rynku europejskim, zarówno jako przypisane do operatora telefonicznego, jak i bez takowego ograniczenia. Dodatkowo producent chwali się, że urządzenie w trybie do czytania potrafi wytrzymać 20 do 30 tysięcy zmian stron, co czyniłoby go zdecydowanym rekordzistą. Nawet w przypadku użytkowania ekranu LCD, bateria powinna wystarczyć na 2-3 dni pracy (albo 6 godzin rozmów telefonicznych).

Serwis ARMdevices.net przygotował również prawie 15-minutową relację, do której zobaczenia zachęcamy, bowiem prezentuje ona możliwości MIDhybrid:

Czy właśnie tak będzie wyglądała przyszłość eCzytników? Czy to właśnie ten sposób, w jaki powinny działać dwuekranowe urządzenia? A może magia MIDhybrid Was nie przekonuje? Zapraszamy do dyskusji na forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.