eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

28gru/10Wyłączony

Książki w redcoon – na razie tylko papierowe

O firmie Redcoon zrobiło się głośno kilka miesięcy temu gdy oświadczyła, że planuje przejąć największy sklep internetowy w Polsce - merlin.pl. Potem zrobiło się już nieco ciszej ale Redcoon nadal pozostaje sklepem z jedną z największych ofert eczytników. Postanowiliśmy podpytać przedstawicieli sklepu co planują w przyszłości i jak wygląda sprawa z merlinem. Na pytania odpowiadają Prezes Zarządu Magdalena Zomrowksa (pyt. 1 i 5) oraz Paulina Pilecka-Domin – Marketing Manager (pyt. 2-4) :

eKsiazki.org: Niedawno pisaliśmy o chęci przejęcia przez Państwa sklepu merlin.pl – jak daleko posunięta jest ta sprawa (o ile jest jeszcze aktualna)?
redcoon.pl: Do dnia dzisiejszego decyzja UOKiK nie zapadała, a ostateczny jej termin nie jest znany. Długi proces weryfikacji nie wpływa korzystnie na Spółkę Merlina, co widać w spadku jakości obsługi i ocenie sklepu przez Konsumentów. Uważam, że półroczny okres weryfikacji transkacji jest nie do zaakceptowania. W przypadku braku zgody UOKIK na zawarcie ostatecznej umowy, ewentualny konkurent, którym może stać się Empik, uzyska zbyt wiele wiadomości na temat słabych stron Merlina i strategii firmy. Firma redcoon nadal jest zainteresowany zakupem Merlin.pl i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli przeprowadzić wywiad na temat połączenia redcoon i Merlin.

eK: Co skłoniło Państwa do wprowadzenia do sprzedaży eczytników?
redcoon.pl: Jesteśmy sklepem otwartym na nowości w dziedzinie elektroniki, mogę nawet powiedzieć, że staramy się dyktować trendy w tym zakresie. Jako jeden z pierwszych e-sklepów z elektroniką w Polsce wprowadziliśmy szeroką, korzystną cenowo dla klientów ofertę na e-czytniki. W tej kategorii sprzedażowej widzimy duże szanse rozwoju dla naszej firmy, gdyż planujemy włączenie do oferty e-booków oraz audiobooków.

eK: W chwili obecnej posiadają Państwo w ofercie 9 czytników opartych na technologii e-papieru. Który z nich sprzedaje się najlepiej w ostatnim kwartale, a który sprzedaje najlepiej od wejścia redcoon w ten segment rynku?
redcoon.pl: Bestsellerarmi są Onyx Boox 60 oraz Sony PRS600, a także czytniki Bookeen.

eK: Sprzedają już Państwo eczytniki kilka miesięcy i z pewnością zebraliście trochę feedbacku od klientów. O co najczęściej pytają klienci? Czy w ogóle rozumieją zalety technologii epapieru?
redcoon.pl: Większość osób kupujących e-czytniki to klienci, którzy są już zdecydowani. Nie zadają pytań, prawdopodobnie z tej przyczyny, że są zorientowani na konkretne parametry czy nawet konkretny model, który znajdują w korzystnej cenie w ofercie redcoon. Spodziewamy się, że wraz z rozwojem e-czytelnictwa pojawią się również u nas klienci, którym będziemy musieli pomóc przy wyborze. Na szczęście dysponujemy bardzo dobrze przygotowanymi opisami produktów na stronie, dodatkowo klienci mogą zaczerpnąć informacji w profesjonalnym i sprawnym dziale obsługi klienta, który rozwieje wątpliwości telefonicznie, jak i poprzez czata.

eK: Czy istnieją plany wprowadzenia contentu na czytniki, czy też pozostaną Państwo jedynie przy sprzedaży sprzętu?
redcoon.pl: W przyszłym roku, bez względu na decyzję UOKiK, rozpoczniemy sprzedaż książek. W pierwszej kolejności będziemy oferowali oczywiście ich formę papierową, ale wprowadzenie e-booków i audiobooków jest kwestią czasu.

eK: Dziękujemy za rozmowę.

Zapraszamy też do komentowania wywiadu na naszym forum.

Zakres tematyczny: eBooki Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.