eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Kolorowy następca Pearla – Triton

E-Ink z Hanvonem będą promować Tritona Jak pisze na forum mihu, E-Ink Holdings, do spółki z chińskim producentem, Hanvonem, chwalą się kolejną, nową generacją wyświetlaczy o nazwie Triton. I choć ciągle nie są to tak żywe kolory, z jakimi mamy do czynienia choćby w przypadku technologii LCD, wydaje się, że Triton może dać nam wystarczającą ilość barw, by cieszyć się czasopismami. Jednocześnie mają być zachowane dwie podstawowe zalety ePapierowych wyświetlaczy: brak podświetlenia oraz niski pobór energii.

Klip reklamowy
E-Ink Holdings postanowił promować nową generację swoich ekranów całkiem dobrze zrobionym klipem reklamowym, który prezentujemy poniżej:

Hanvon chce 9.7"
Jak donosi NY Times, Hanvon ma wprowadzić w marcu 2011 roku na rynek chiński nowy eCzytnik, który będzie wykorzystywał Tritona, a do tego posiadał będzie dotykowy ekran. Urządzenie ma kosztować około 440$, podczas gdy iPada dostaniemy w Chinach za 590$. eCzytnik będzie posiadał dostęp do Sieci - tak przez WiFi, jak i 3G. Prezes Hanvonu stwierdził, iż jest możliwym, że urządzenie będzie sprzedawane także w Stanach Zjednoczonych.

Konkurent iPada?
Nowy produkt Hanvona nie jest pomyślany jako urządzenie wielofunkcyjne, nie będzie więc konkurentem iPada na tym polu. Nowa technologia od E-Ink może mu jednak umożliwić zdobycie popularności wśród konsumentów, którzy chcieliby czytać swoje czasopisma na eCzytniku, ale nie mają ochoty zrezygnować z koloru. Może się jednak okazać, iż Hanvon popełni wielki błąd, bowiem kolory na Tritonie mają tracić jasność w mocniejszym świetle - a przecież to zawsze takie właśnie sytuacje stanowiły o sile i przewadze ePapieru nad technologią LCD. Można również mieć wątpliwości, czy Hanvonowi uda się dotrzymać terminu, zwłaszcza, że wcześniej spekulowano o wprowadzeniu na rynek kolorowego eCzytnika jeszcze przed końcem tego roku.

Tak ma wyglądać nowy produkt Hanvona

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.