eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

14maj/11Wyłączony

II. Warszawskie Targi Książki

II. Warszawskie Targi Książki - Warszawa, 12-15 maja 2011, Pałac Kultury i Nauki Od czwartku trwają II. Warszawskie Targi Książki, na których poruszane są także ważne tematy związane z eBookami. Jeśli macie czas i jesteście w Warszawie - polecamy pojawić się na tej imprezie, choćby po to, by zobaczyć wiele eCzytników w akcji.

Wiele atrakcji dla eCzytelników
Firmy związane z branżą eKsiążek przygotowały wiele atrakcji dla zwiedzających. Warto wspomnieć o Ebook Cafe, gdzie można zapoznać się z wieloma modelami eCzytników. Niektóre firmy przygotowały różne promocje - BezKartek.pl organizuje konkurs, w którym można wygrać eCzytnik, Mediatown sprzedaje taniej Pocketbooki, a Virtualo kusi swoich użytkowników drobnymi upominkami. Jeśli macie ochotę, możecie pobrać darmowy numer specjalny Biblioteki Analiz - ale ostrzegamy - to bardziej krótka broszura z tekstami reklamowymi niż normalne wydanie magazynu.

Ciekawe prezentacje
Targi Książki to nie tylko spotkania z dystrybutorami, wydawcami i autorami, ale także szereg ciekawych prezentacji. Niestety, bloki dotyczące eKsiążek zostały umieszczone w planach na czwartek i piątek, tak jakby organizatorzy bali się zainteresowania tym tematem - w końcu zainteresowanie w czasie normalnego dnia pracy było mniejsze, niż to, jakie mogłoby być, gdyby wszystko miało miejsce w sobotę i niedzielę.

W portalu ksiazka.net.pl znajdziecie podsumowanie debat dotyczących eBooków. My chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na fragment dotyczący wypowiedzi Piotra Bagińskiego z wydawnictwa W.A.B., który przekonuje, że eBook to dzieło wymagające nadania mu indywidualnego kształtu, angażujące pracę wielu specjalistów i generujące koszty podobne do książki tradycyjnej. Śmiemy się z panem Piotrem nie zgodzić, mimo jego ogromnego doświadczenia w tej branży (W.A.B. wypuściło na rynek niewiarygodną liczbę publikacji elektronicznych, szacowanych na około 300!).

eTargi
Dla tych, którzy nie mogą się zjawić się w Warszawie, organizatorzy przygotowali nagrodę pocieszenia - Wirtualne Targi Książki. Niestety, nie należy się spodziewać spektakularnych promocji na książki - przykładowo "Achaję" nabędziecie taniej w oficjalnym sklepie Fabryki Słów (gdzie dalej możemy kupić audiobooki, ale eBooków już nie). Brakuje też nagrań video z odbywających się na Targach prezentacji, choć nieoficjalnie słyszeliśmy, iż takowe miały się pojawić.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym.

Zachęcamy również do czytania relacji z II. Warszawskich Targów Książki na Votum Separatum oraz Świecie Czytników, a także śledzenie Twitterowego hashtaga #2wtk.

Zakres tematyczny: Inne Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.