eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Coraz więcej partnerów Tygodnia eKsiążki

Tydzień eKsiążki - 6 do 12 marca 2011 Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja Tygodnia eKsiążki, a wraz z nią do całej zabawy dołączają nowi partnerzy. Tym razem witamy Versitę, Mediatown oraz Bibliotekę WSP w Łodzi.

Kolejny partnerzy już niedługo?
Z naszych informacji wynika, że liczba polskich partnerów niedługo się powiększy. Ta wiadomość cieszy nas niezmiernie - bowiem pokazuje, że polskim firmom, instytucjom oraz blogosferze eBooki (i książki) nie są obojętne. O akcji piszą też popularne media - jak serwis Wirtualna Polska.

Oddaj 1% podatku OPP
Polacy mają możliwość zdecydowania, na co zostanie przeznaczony 1% ich podatku. Jeśli więc jeszcze nie skończyliście się rozliczać - polecamy program PITy 2010, bowiem jest darmowy i umożliwia w łatwy sposób wypełnienie zeznania podatkowego i przekazania swoich pieniędzy na organizacje pożytku publicznego. Jeśli nie wiecie, którą OPP wybrać - proponujemy Fundację Nowoczesna Polska, która stoi za takimi inicjatywami jak Wolne Lektury oraz Wolne Podręczniki. Numer KRS Fundacji, jaki należy wpisać w deklaracji podatkowej, to 0000070056.

Znajdź darmowego eBooka dla siebie
Zachęcamy do odwiedzenia facebookowej strony Tygodnia eKsiążki - Krzysztof Lityński z serwisu Bibliosfera publikuje tam codziennie kolejną stronę, z której możemy za darmo ściągnąć sobie książkę elektroniczną. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś specjalnie dla siebie, specjalnie na nadchodzące wydarzenie.

Bądź dobrym piratem!
W związku ze zbliżającym się Tygodniem eKsiążki ogłaszamy kolejną (po Zrób zdjęcie eCzytelnikowi) akcję - Bądź dobrym piratem! Wiemy, że część z Was ma w domach spore księgozbiory - zachęcamy więc do ich przejrzenia, wybrania pozycji, z którymi nie jesteście naprawdę poważnie związani emocjonalnie (i których nie czytacie przynajmniej raz do roku), a następnie przekazanie ich bibliotekom. To właśnie tym instytucjom wielu z nas zawdzięcza możliwość dostępu do polskiej i ogólnoświatowej literatury.

Apelujemy więc - nie chomikujcie wiedzy, dzielcie się nią! Zostańcie dobrymi piratami i udostępnijcie za darmo swoje papierowe książki innym! Niech piracą i czytają bezpłatnie!

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym.

Zakres tematyczny: eBookWeek Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.