eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

21mar/10Wyłączony

Allegro i eCzytniki

Allegro - logo serwisu Wraz z rozpowszechnianiem się dostępu do Sieci w Polsce coraz częściej korzystamy z serwisów aukcyjnych jako źródła, które umożliwiałoby nam tanie zakupy. Najpopularniejszym tego typu serwisem w naszym kraju jest zdecydowanie Allegro. Do niedawna eCzytniki, które można było tam kupić, były porozrzucane po najróżniejszych kategoriach (m.in. w dziale z książkami, z elektroniką, w RTV i AGD).

Teraz sytuacja uległa zmianie. Allegro wprowadziło nową kategorię: Czytniki ebooków, która jest dostępna w ramach kategorii głównej RTV i AGD. W chwili obecnej znajdziemy tam 40 produktów, z czego kilka nie jest eCzytnikami, ale z pewnością wraz z rozwojem rynku w Polsce liczba ofert będzie większa i, jak to bywa z Allegro, nie będą to tylko produkty znanych firm, ale i wiele atrakcyjniejszych cenowo imitacji.

Ruch Allegro oznacza, że każdy powoli, z większą lub mniejszą chęcią, ale zmuszony jest uznać fakt istnienia urządzeń typu eCzytniki. Ciągle rosnąca konkurencja powinna sprawić, że ceny nawet i w naszym kraju zaczną topnieć, choć raczej nie powinniśmy się spodziewać gwałtownych spadków cen.

Jak to z aukcjami bywa, należy uważać. Możemy trafić na nieuczciwego sprzedawcę, może się również okazać, że przedmiot umieszczony w kategorii Czytniki ebooków wcale takowym nie jest - dlatego warto uważnie czytać opis danej aukcji, a także sprawdzać komentarze, jakie otrzymał sprzedawca - takie proste czynności mogą nas uchronić od popełnienia poważnej pomyłki, której potem będziemy żałować, zwłaszcza, że dla wielu osób zakup eCzytnika nie jest niewielkim wydatkiem. Należy pamiętać, że złożenie oferty, jeśli nie ustalono ceny minimalnej, jest wiążące zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego.

Jesteśmy ciekawi - kupilibyście swój eCzytnik na Allegro, czy może wolicie jednak, by zakup odbył się w jakimś sklepie internetowym, co daje pewne poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że może jednak nie mamy dzięki temu do czynienia z sezonowym sprzedawcą, który nie zapewni nam żadnego wsparcia po zakupie? Zapraszamy do dyskusji na forum.

Zakres tematyczny: Sklepy Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.