eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

26paź/10Wyłączony

A więc jednak LCD, czyli NOOKcolor zaprezentowany

Barnes & Noble zaprezentował nook color Barnes & Noble nie zdecydował się na Mirasol od Qualcomma ani kolorowy E-Ink od E-Ink Holdings - w nowym nook color znajdziemy 7" wyświetlacz IPS-LCD, podobny do tego, który Apple zastosował w iPadzie. Co może nowy tablet B&N? Czy będzie w stanie zagrozić iPadowi?

Mniejszy, więc tańszy
Należy zauważyć, że nook color jest znacznie mniejszy od iPada - w końcu posiada jedynie 7" wyświetlacz - jednak kosztuje połowę tego, co przyjdzie nam zapłacić za najtańszy produkt od Apple - czyli 249$. Jest trochę uboższy niż rywal - posiada jedynie 8 GB wbudowanej pamięci, ale możemy ja rozszerzać poprzez karty pamięci.

Oczywiście nowy tablet obsługuje WiFi, posiada również ekran dotykowy. Dzięki temu, że całością zarządza system operacyjny Android, nie ma problemów ze wsparciem dla popularnych formatów plików, w tym ePUB z zabezpieczeniem DRM od Adobe.

Mocny konkurent?
Wydaje się, że nook color może być całkiem niezłą alternatywą dla iPada. Oczywiście, nie ma wszystkich jego funkcji, nie ma tak chwalonego AppStore, wreszcie - ma mniejszy wyświetlacz. To wszystko prawda. Ale też ma cenę o połowę mniejszą, co jest jego ogromną zaletą, oraz wsparcie dla księgarni B&N. Dzięki temu dla wszystkich miłośników gazet i czasopism nook color może być całkiem udanym wyborem.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.