eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

28lut/11Wyłączony

40 lat eKsiążek – infografika

40 lat eKsiążek - infografika przygotowana przez Piotra Kowalczyka Z okazji Tygodnia eKsiążki Piotr Kowalczyk z Password Incorrect przygotował infografikę prezentującą w pigułce historię eBooków i eCzytników. Zapraszamy do wspólnego oglądania, jak przebiegał rozwój książek elektronicznych - to już 40 lat (i uwaga, w związku z tym będzie trochę przewijania - taki okres czasu to nie przelewki)!

Infografika

via ebookfriend.ly

Parę uwag
W infografice brakuje nam paru wydarzeń - przede wszystkim powstania i upadku iRexa, a także startu naszego rodzimego eClicto oraz Vedii. Piotr nie wspomniał też o OverDrive, a to ważny punkt w kwestii rozwoju dostępu do eKsiązek. Szkoda troszkę, że wspominając o Project Gutenberg nie czytamy także o polskich inicjatywach - zarówno w postaci bibliotek cyfrowych, jak i akcji WolneLektury.pl.

Mimo to uważamy, że taka wizualizacja działa bardzo stymulująco na wyobraźnię. Ciekawe, co znajdzie się w niej za 5 i 10 lat.

Tydzień eKsiążki
Korzystając z okazji przypominamy, że Tydzień eKsiążki zaczyna się już w najbliższą niedzielę. Przedstawialiśmy już listę możliwych do podjęcia działań w czasie tego okresu, inne pomysły możecie znaleźć na Password Incorrect. Istnieje także specjalna edycja skierowana do bibliotekarzy. Zachęcamy również do lubienia polskiej strony akcji na Facebooku oraz dołączenia do specjalnie utworzonego wydarzenia. Razem możemy sprawić, że jeszcze więcej osób polubi cyfrowe czytanie!

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.